Monday, 13 August 2012

Czy mięta jest miętowa?

Pytanie może się wydawać głupie, ale wbrew pozorom, odpowiedź wcale nie jest oczywista. Czy mięta jest miętowa? Jaki to kolor, ta cała mięta? 

O kolorze miętowym jest głośno przynajmniej od wiosny 2011, i jego popularność od tamtej pory nie spada. Zadomowił się w większości sklepów odzieżowych, na marynarkach z rękawami 3/4 i spodniach rurkach. Głośno o nim na blogach urodowych w postaci lakierów do paznokci i cieni do oczu. Kolorowe czasopisma każą nam nosić miętowe szpilki i sandałki, a we włosy wpinać takież kwiaty.

Mój miętowy kolaż

Czy jest to kolor mięty? Kwestia sporna, gdyż za każdym razem wygląda trochę inaczej, zarówno ten na krzaku, jak i ten w żurnalach. Ale według mnie to nie jest barwa liści mięty. To jest kolor bardzo często widywany w drogeriach, w działach z tonikami i żelami myjącymi. Coś między jasnym zielonym i niebieskim, jakby pastelowy turkus, czy jak kto woli, rozbielony morski. Dla odpowiedniego zobrazowania, stworzyłam powyższy kolaż w odcieniach "mięty".


Czy dopadła mnie "miętowa" gorączka? No pewnie! W zeszłym roku kupiłam w Inglocie (teraz już zresztą kultowy) lakier 969 z pastelowej kolekcji. Dziś mam już 4 podobne (hej, każdy jest odrobinę inny!), moja ulubiona torebka ma miętowe elementy, a spodnie w Cubusie kupić musiałam, bo znalazłam ostatnią parę w sklepie, w dodatku w moim rozmiarze. Dopiero ostatnio zorientowałam się, że nie mam miętowych kordonków. Zrobiłam obchód po ulubionych pasmanteriach i wróciłam z takimi łupami:


Ten ecru na zdjęciu wyżej na pewno będzie świetny do bardziej koronkowych prac. Ze wszystkich jestem bardzo zadowolona i na pewno już niebawem zasypię was miętową biżuterią. Może nawet się przełamię i uzbroję ją w złote elementy - jednak to połączenie bardziej do mnie przemawia, choć jestem raczej fanką srebrnych detali.
Lubicie miętę? Macie coś w tym kolorze? A może według was to zupełnie inny odcień zieleni?

2 comments:

  1. No właśnie, mięta mięcie nierówna, a ta którą hoduję na balkonie ma normalny, zielony kolor :) Może chodzi o kolor zaparzonych liści mięty? Barwa jest piękna, chociaż osobiście nie mam niczego w tym kolorze.
    Dziękuję za wizytę i pozdrawiam!

    ReplyDelete
  2. Oj tak,mięty w naszych sklepach są bardzo różne :) ja uwielbiam ten kolor...ogólnie lubię zielenie,ale zależy jaki odcień :) lubię miętę,mocną szmaragdową zieleń oraz taką cytrusową-jak owoc kiwi w środku :)

    ReplyDelete